Plasztikai Sebészeti Profil

"A" épület III. emelet

Profilvezető főorvos: Dr. Jósvay János Ph.D.

Telefon: (+36-1) 464-8640

Ápolási egység vezető: Baloghné Tóth Aranka

Tel: (+36-1) 464-8667

Bázis ápolási egység: 1. számú Ápolási Egység

Tel.: 464-8600/1718 mellék

A profil feladata:

• a plasztikai sebészeti ellátást igénylő betegek fel, illetve átvétele az általa működtetett ambulanciáról illetve a kórház más profiljairól (osztályairól);
  • szükség esetén a betegek műtéti és műtéti utókezelésének elvégzése;
  • a betegek hazabocsátása vagy szükség esetén más kórházi profilra (osztályra) áthelyezése;
  • plasztikai sebészeti konzílium adása a kórházi társprofiloknak;
  • az orvosképzésben, szakorvosképzésben és szakdolgozói képzésben akkreditációjának megfelelő feladatok ellátása.

A Szent Imre Kórházban az önálló plasztikai sebészeti profil 2003-ban alakult, az Operatív Szakmák Mátrix Szervezetén belül. Az OEP finanszírozott fekvőbetegek az 1. számú ápolási egységben kerülnek elhelyezésre.

Külön kérésre, térítés ellenében kiemelt hotelszolgáltatást is tudunk biztosítani.

A profil a plasztikai sebészet két alapvető ágazatát - a helyreállító és az esztétikai plasztikai sebészetet, melyek egymással szorosan összefüggnek – egyaránt műveli.

A helyreállító (OEP által finanszírozott) plasztikai sebészet keretében végzik az OEP által meghatározott feltételek szerint:

• a sérülések, égés, különböző orvosi beavatkozások (műtét, besugárzás stb.) után visszamaradt hegek, torzulások, fejlődési rendellenességek (ajakhasadék csecsemőkori zárása után visszamaradt felnőttkori ajak- és orr-deformitások, az emlő fejlő-dési rendellenességei stb.) korrekcióját;
  • a bőr és a lágy részek jó és rosszindulatú daganatainak eltávolítását;
  • az emlőrák miatt csonkolt emlő helyreállítását;
  • extrém nagyméretű emlő kisebbítését;
  • nagyfokú testsúlycsökkenést követő, méreteinél fogva higiénés panaszokat okozó, a szociális beilleszkedést zavaró bőrzsírfeleslegek eltávolítását;
  • baleseteket követően kialakult lágy rész hiányok pótlását;
  • tartós fekvés során kialakult felfekvések műtéti kezelését.

Emellett teljes összegű fizetőbeteg ellátás keretében esztétikai plasztikai sebészeti műtéteket is végeznek:

• arc, homlok, szemhéj, fül, orrplasztikát,
  • emlőfelvarrást, emlőkisebbítést, emlőnagyobbítást
  • hasplasztikát.
  • Zsírleszívást és számos más dermatochirurgiai jellegű beavatkozást a kórház keretein belül nem végeznek.

A profil által működtetett szakambulancia:

A profilhoz a hét minden munkanapján működő belső ambulancia tartozik, melynek feladata az operált betegek utókezelése (varratszedés, sebkezelés stb.).

A műtétre jelentkező új betegek vizsgálata, szaktanácsadás, műtéti előjegyzés és az operált betegek késői kontrollvizsgálata – hétfőtől péntekig – a Bártfai utcai Rendelőintézet 3. emeletén működő szakambulancián történik naponta 15.00 -l 17.30 óráig.

A rendelésre előjegyzés szükséges, amelyet a (+36-1) 464 – 8600 / 1808 vagy 1718 mellé-ken telefonon naponta 10.00-14.00 óráig lehet megtenni. Az előjegyzés elvégezhető a profil menedzser útján e-mailben is.

A profilon a betegek ellátását öt plasztikai sebész biztosítja.

Dr. Jósvay János PhD. profilvezető főorvos, sebész, plasztikai sebész szakorvos.
Rendel: hétfő: 15.00-17.30

Dr. Kelemen Péter Bertalan profilvezető helyettes, sebész, plasztikai sebész szakorvos.
Rendel: csütörtök: 15.00-17.30

Dr. Görcsi János sebész, plasztikai sebész szakorvos.
Rendel: szerda: 15.00-17.30

Dr. Pesthy Pál