Plasztikai Sebészeti Profil

Profilvezető főorvos: Dr. Jósvay János Ph.D. Telefon: +361 464-8640.

Bázis ápolási egység: 1. számú „A" épület III. emelet. Tel.: 464-8600/1718 mellék

A profil feladata:

-   a plasztikai sebészeti ellátást igénylő betegek fel-, illetve átvétele az általa működtetett ambulanciáról illetve a kórház más profiljairól (osztályairól);

-   szükség esetén a betegek műtéti és műtéti utókezelésének elvégzése;

-   a betegek hazabocsátása vagy szükség esetén más kórházi profilra (osztályra) áthelyezése;

-   plasztikai sebészeti konzílium adása a kórházi társprofiloknak;

-   az orvosképzésben, szakorvosképzésben és szakdolgozói képzésben akkreditációjának megfelelő feladatok ellátása.

A Szent Imre Kórházban az önálló plasztikai sebészeti profil 2003-ban alakult, az Operatív Szakmák Mátrix Szervezetén belül. Az OEP finanszírozott fekvőbetegek az 1. számú ápolási egységben kerülnek elhelyezésre. Külön kérésre, térítés ellenében kiemelt hotelszolgáltatást is tudunk biztosítani.

A profil a plasztikai sebészet két alapvető ágazatát - a helyreállító és az esztétikai plasztikai sebészetet, melyek egymással szorosan összefüggnek - egyaránt műveli.

A helyreállító (OEP által finanszírozott) plasztikai sebészet keretében végzik az OEP által meghatározott feltételek szerint:

-     a sérülések, égés, különböző orvosi beavatkozások (műtét, besugárzás stb.) után visszamaradt hegek, torzulások, fejlődési rendellenességek (ajakhasadék csecsemőkori zárása után visszamaradt felnőttkori ajak- és orr-deformitások, az emlő fejlődési rendellenességei stb.) korrekcióját;

-     a bőr és a lágyrészek jó- és rosszindulatú daganatainak eltávolítását;

-     az emlőrák miatt csonkolt emlő helyreállítását;

-     extrém nagyméretű emlő kisebbítését;

-     nagyfokú testsúlycsökkenést követő, méreteinél fogva higiénés panaszokat okozó, a szociális beilleszkedést zavaró bőr-zsírfeleslegek eltávolítását;

-     baleseteket követően kialakult lágyrész hiányok pótlását;

-     tartós fekvés során kialakult felfekvések műtéti kezelését.

Emellett teljes összegű fizetőbeteg ellátás keretében esztétikai plasztikai sebészeti műtéteket is végeznek:

-     arc-, homlok, orrplasztikát,

-     emlőfelvarrást, emlőkisebbítést,

-     hasplasztikát.

Zsírleszívást és számos más dermatochirurgiai jellegű beavatkozást a kórház keretein belül nem végeznek.

A profil által működtetett szakambulancia:

-     A profilhoz a hét minden munkanapján működő belső ambulancia tartozik, melynek feladata az operált betegek utókezelése (varratszedés, sebkezelés stb.).

-     A műtétre jelentkező új betegek vizsgálata, szaktanácsadás, műtéti előjegyzés és az operált betegek késői kontrollvizsgálata - délutánonként - a Bártfai utcai Rendelőintézet 3. emeletén működő szakambulancián (308-szoba)  történik.

A rendelésre előjegyzés szükséges, amelyet a (+36-1) 464 - 8600 / 1808 vagy 1718 melléken telefonon naponta 10.00-14.00 óráig lehet megtenni.

A profilon a betegek ellátást négy plasztikai sebész és egy sebész szakorvos biztosítja.

Dr. Jósvay János PhD.,profilvezető főorvos, sebész, plasztikai sebész szakorvos.

Rendel: hétfő: 15:00-18:00

Dr. Varga Zsombor profilvezető helyettes, sebész, plasztikai sebész szakorvos.

Rendel: péntek: 13:30-16:00

Dr. Görcsi János, adjunktus,sebész, plasztikai sebész szakorvos.

Rendel: szerda: 15:00-17:30

Dr. Pesthy Pál, adjunktus,sebész, plasztikai sebész szakorvos.

Rendel: kedd: 13:30-16:00

Dr. Barbat-Lőrincz Mihálysebész  szakorvos