Utolsó frissítés: 2024.03.27.

Főoldal Kérdések, vélemények a kórházról Gyakran feltett kérdések Gyakran feltett kérdések Van-e lehetőség arra, hogy a Kórházban történt ellátással kapcsolatos számlát az Önkéntes Egészségpénztár fizesse?

Találatok:
19173

Válasz

A Szent Imre Kórházban igénybevett, OEP által nem, vagy csak részben finanszírozott egészségügyi szolgáltatások után a beteg a Kórház Térítéses Betegellátási Szabályzatában meghatározott díjat köteles fizetni. Van lehetőség arra, hogy azok az (önkéntes, kölcsönös, kiegészítő) egészségpénztárak, amelyek a Kórházzal ún. szolgáltatási szerződést kötöttek, ügyfeleik (tagjaik, kedvezményezettek, jogosultak) részére a Kórházban számla ellenében megfizetett díjat visszatérítsék. Az igénybe vehető szolgáltatásokat és a visszatérítés mértékét az egészségpénztár szabályzata határozza meg.

Tekintettel arra, hogy a Kórházzal szerződéses kapcsolatban álló egészségpénztárak köre folyamatosan bővül, és az egyes pénztárakon belüli szabályozás is eltérő lehet, a díj visszaigénylésének lehetőségeit és feltételeit a szolgáltatás igénybevételét megelőzően kérjük azzal az egészségpénztárral egyeztetni, amelyikkel Ön is kapcsolatban áll.

A Szent Imre Kórházban számlát kérni és a díjat befizetni a szolgáltatás igénybe vételét követően a Pénzgazdálkodási Osztályon lehet ("F" épület, fsz.), munkanapokon péntek kivételével 08.00-12.00-ig, valamint 13.00-15.00-g, pénteki napokon 08.00-12.00-ig. A befizetés történhet a pénztárban személyesen készpénzzel, bankkártyával, illetve az erre is szerződött egészségpénztárak esetében az általuk kibocsájtott egészségpénztári kártyával, postai úton készpénz-átutalási megbízással is.

Postai befizetés esetén a számla igénylésekor a befizetést igazoló postai feladóvevényt kérjük benyújtani.