Főoldal Kórházunkról Közlemény a vasárnapi tűzesettel kapcsolatban
Közlemény a vasárnapi tűzesettel kapcsolatban

Az előzetes vizsgálatok szerint a sürgősségi osztály detixikáló helyiségében elhelyezett dohányzó beteg okozhatta a Szent Imre Egyetemi Oktatókórházban a vasárnap reggel keletkezett tüzet, melyben a beteg életét vesztette. A tüzet sikerült eloltani, azonban a helyiség kiégett és a keletkezett füst miatt az egész épületet át kellett szellőztetni. Erre az időre az érintett épületben ápolt fekvőbetegeket a kórház másik szárnyában helyezték el, a sürgősségi osztályon lévő 4 beteget más egészségügyi intézményekbe szállították át ellátásra a mentők. A legtöbb beteget még délelőtt visszaköltöztették az eredeti kórtermükbe. A keletkezett károk, például a falakat borító korom miatt a sürgősségi osztály átmenetileg nem fogad pácienseket. Az intézmény más osztályai a sajnálatos eseményben nem érintettek. A szolgálatban lévő munkatársak, valamint a kórház vezetése a helyszínre érkezve részt vett a betegek gyors és biztonságos elhelyezésében, így a betegek közvetlen veszélyben nem voltak. A károk felmérése folyik, az érintett terület helyreállítását a lehető leghamarabb megkezdi a kórház.