Nemcsak a súlyos betegségek kockázatát növeli az elhízás...
…„Sokszor még az sem fekete-fehér, hogy milyen kritériumok mentén határozzuk meg az obezitást, ráadásul ebben a kérdésben gyakran tör pálcát a páciensek felett a környezetük is. Általánosságban túlsúlyosnak tekintjük azt a személyt, akinek testtömegindexe (body mass index, BMI) 25 kg/m² felett van, 30 kg/m² felett pedig már elhízásról beszélhetünk. Emellett azonban figyelembe kell venni például a derékkörfogatot is, ami a hasi zsírszövet megítélésére szolgál. A számok mögött pedig többek között genetikai, környezeti, fiziológia, életmódbeli, de akár még kulturális tényezők is állhatnak, vagyis a probléma jóval komplexebb, mint ahogy azt korábban gondoltuk” – hangsúlyozta az eseményen Bedros J. Róbert belgyógyász-obezitológus, a Szent Imre Egyetemi Oktatókórház főigazgatója, valamint a Klinikai obezitológia című egyetemi tankönyv szerzője és főszerkesztője.
Bővebben
|
|

A kilókkal együtt a diabétesz, a szívelégtelenség, a rosszindulatú megbetegedések, de a mentális betegségek kockázata is megugrik...
„Érdemes leszögezni, hogy sokszor még az sem fekete-fehér, hogy pontosan milyen kritériumok mentén határozzuk meg az obezitást, ráadásul ebben a kérdésben gyakran tör pálcát a páciensek felett a környezetük is. Általánosságban túlsúlyosnak tekintjük azt a személyt, akinek testtömegindexe (body mass index, BMI) 25 kg/m² felett van, 30 kg/m² felett pedig már elhízásról beszélhetünk. Emellett azonban figyelembe kell venni például a derékkörfogatot is, mely a hasi zsírszövet megítélésére szolgál. A számok mögött pedig többek között genetikai, környezeti, fiziológia, életmódbeli, de akár még kulturális tényezők is állhatnak, vagyis a probléma jóval komplexebb, mint ahogy azt korábban gondoltuk” – hangsúlyozta az eseményen Prof. Dr. Bedros J. Róbert belgyógyász-obezitológus, a Szent Imre Egyetemi Oktatókórház főigazgatója és a Magyar Obezitológiai és Mozgásterápiás Társaság (MOMOT) alapító-elnöke, valamint a Klinikai obezitológia című egyetemi tankönyv szerzője és főszerkesztője.
|
Hogy tudunk 5-10 kilótól tartósan megszabadulni? Az Országos Obezitológiai Centrum vezetője most erről is beszélt
 Az elhízásról és annak következményeiről, valamint a megelőzésről beszélgettün Dr. Bedros J.Róberttel, a Szent Imre Egyetemi Oktatókórház főigazgató főorvosával, az Országos Obezitológiai Centrum vezetőjével.
Az elhízás és az ebből fakadó, következményes betegségek jelentős egészségügyi problémát jelentenek Magyarországon is. Hogyan állunk most nemzetközi összehasonlításban? Magyarország továbbra is az egyik legmagasabb elhízási rátával rendelkező ország Európában. Az Európai Unió tagállamai között a második helyen állunk, csupán Málta előz meg minket.
|

Az OECD adatai szerint minden második magyar súlyproblémával küzd, a helyzetet rontja, hogy a felmérések szerint az ünnepek ehhez még 1-4 kilogrammot hozzá is tesznek. A fogyás ugyan a leggyakoribb újévi fogadalmak között szerepel, azonban a statisztikák szerint az emberek háromnegyede már az első két hétben feladja a diétát. Bedros J. Róbert, a Magyar Obezitológiai és Mozgásterápiás Társaság alapító elnöke, címzetes egyetemi tanár az Indexnek beszélt arról, mi a kulcsa annak, hogy kitartsunk a kitűzött testsúly eléréséig.
|
Lehet tenni a karácsonyi pluszkilók ellen, de a villámdiétákat felejtsük el

Az ünnepek során akár 4 kilogrammal is gyarapodhat testsúlyunk, amit hónapokba telhet ledolgozni. Az évkezdő divatfogyókúrák azonban egészségkárosítók is lehetnek – mondta az Indexnek Bedros J. Róbert, a Magyar Obezitológiai és Mozgásterápiás Társaság alapító elnöke, a Szent Imre Egyetemi Oktatókórház főigazgatója, címzetes egyetemi tanár. A szakértő azt is elmondta, mire kell figyelnünk karácsonykor, ha nem fogyókúrával akarjuk kezdeni az új évet.
Bővebben... |
Nagy karácsonyi vacsorák: hogyan ünnepeljünk rosszullét nélkül?

A karácsonyi időszak hagyományosan az evésről és ezzel együtt gyakran a túlevésről szól, pedig rövid- és hosszútávon is jelentős egészségügyi kockázatokkal járhat, ha nagy mennyiségű ételt és italt hirtelen elfogyasztunk. Különösen azok lehetnek veszélyben, akik már meglévő egészségi problémákkal küzdenek – figyelmeztetett dr. Bedros J. Róbert címzetes egyetemi tanár, obezitológiai tanszékvezető. A Magyar Obezitológiai és Mozgásterápiás Társaság (MOMOT) alapító elnökével, a Szent Imre Egyetemi Oktatókórház főigazgatójával arról is beszélgettünk, mikor kell sürgősen segítséget hívni, mire érdemes figyelni és hogyan ünnepeljünk rosszullét nélkül.
Bővebben... |
„Meg kell fogni a beteg kezét"

Tudja a titkot, hogyan lehet kórházat vezetni adósságmentesen, de el nem árulta. Bedros J. Róbert miniszterelnöki megbízott hiszi, hogy öt év múlva besétálhat a szuperkórházba, és reméli, hogy hazacsábíthat sok kivándorolt szakembert.
Bővebben... |
|
|
|
<< Első < Előző 1 2 3 Következő > Utolsó >>
|
1. oldal / 3 |